Gera góllal járult hozzá a WBA dobogót érő győzelméhez

2012.11.24. 16:00
Gerát joggal ünnepelték a társak: a magyar középpályás remek játékkal járult hozzá csapata győzelméhez (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójának nyitó mérkőzésén a Gera Zoltán végig a soraiban tudó West Bromwich Albion 4–2-es győzelmet aratott Sunderlandben. A birminghamiek a sikerükkel felzárkóztak a tabella harmadik helyére.

Minden kétséget kizáróan a Gera Zoltánnal felálló West Bromwich Albion készült kedvezőbb előjelekkel a Premier League 13. fordulójának nyitó mérkőzésére, a Sunderland–WBA találkozóra. A magyar válogatott labdarúgó csapata a legutóbbi három bajnoki mérkőzését megnyerte, és a negyedik helyről várhatta a szombat kora délutáni meccset. A Sunderland az eddigi tizenegy bajnokiján – a Stoke City elleni fellépését elhalasztották – mindössze két győzelmet aratott, igaz, a három vereség sem szégyenteljes teljesítmény.

A találkozó nem indult eget rengető iramban, és helyzetekig is csak elvétve jutottak el a csapatok. Az első két helyzetet a Sunderland dolgozta ki, ám egyik lehetőségét sem tudta gólra váltani Martin O'Neill alakulata.

A 30. percben az első valamirevaló helyzetéből betalált a West Bromwich. Peter Odemwingie tartott meg egy labdát a tizenhatos előterében, majd Gera Zoltánhoz továbbított, a magyar középpályás pedig egy igazítás után 20 méterről ballal hatalmas gólt ragasztott a kapu bal felső sarkába. Simon Mignolet már csak beleérni tudott a labdába, 0–1. Gera a harmadik gólját szerezte a bajnokságban, korábban a Liverpool és a Queens Park Rangers kapuját vette be a 33 esztendős válogatott futballista.

GERA GÓLJA

Az első félidő hajrájában Gera harcolt meg egy labdáért a középpályán, majd Chris Bruntot hozta játékba, aki hosszan indította a kilépő Shane Longot. A Sunderland kapusa a kicsúszás közben nem tudta megfogni a földön guruló labdát, Long pedig köszönte a lehetőséget, és 5 méterről az üres kapuba helyezett, 0–2. A West Bromwich lényegében két helyzetéből két gólt szerzett az első félidőben.

A folytatásban kiegyenlített küzdelmet hozott a mérkőzés, ám helyzeteket ezúttal is csak a Sunderland tudott kidolgozni, gól(ok)ig azonban továbbra sem jutottak a „fekete macskák”.

Gera Zoltán aktívan és jól játszott, rengeteg támadásban szerepet vállalt és remekül szolgálta ki a társait. A 49. percben a kiugratását Long lőtte nagy helyzetben a kapusba. Ezt követően a mezőnyjáték dominált, helyzetekre nem jutott ereje a csapatoknak.

Az utolsó húsz perc aztán fergeteges végjátékot hozott. A 73. percben Craig Gardner nagy erejű szabadrúgása megpattant a sorfalon, így védhetetlenné vált Boaz Myhill számára, 1–2.

Hét perccel később Gera szöktette remek ütemben a támadáshoz felzárkózó Liam Ridgewellt, aki a tizenhatoson belülre érve feldobta magát Adam Johnson szorításában, a játékvezető azonban úgy látta, hogy ebben a szituációban a tizenegyes a megfelelő ítélet. A labda mögé Romelu Lukaku állt, és kíméletlenül értékesítette az ajándék büntetőt, 1–3.

Ezzel azonban közel sem volt vége: a 87. percben egy hazai szögletet követően még hatalmasat védett a WBA kapusa, ám a kipattanót Stéphane Sessegnon közvetlen közelről a léc alá vágta, 2–3.

A négyperces hosszabbításban a Sunderland mindent megtett az egyenlítésért, ennek következtében fellazult a védelme, amit egy kontratámadás végén a 94. percben Marc-Antoine Fortune használt ki. A 31 esztendős középpályás előbb elfektette az őt megállítani igyekvő hazai védőt, majd higgadtan lőtt Mignolet kapujába, 2–4.

A West Bromwich története során hatodszor győzte le a Premier League-ben a Sunderlandet, amely ezzel a legkedveltebb ellenfelének számít, hiszen Geráék egyik klubot sem verték meg annyiszor az angol élvonalban, mint a „fekete macskákat”.

A West Brom győzelmével megelőzte a Chelsea-t, és felzárkózott a tabella harmadik helyére. Ilyen jó rajtot 59 éve nem vettek a birminghamiek a bajnokságban. Érdekesség viszont, hogy a WBA-ban továbbra sem szerzett gólt angol játékos ebben a szezonban.