FA-kupa: szenvedett a Leicester, de kicsikarta az újrajátszást

2017.01.27. 22:50
Ajándék góllal vezetett a Leicester City, mégis meg kellett küzdenie legalább a mérkőzés újrajátszásáért a Derby County ellen az angol FA-kupa 4. fordulójában.

A Leicester bohózatba illő góllal szerzett vezetést, egy szöglet után lefejelt labdát hiába próbáltak ketten is menteni, végül Darren Bent a saját kapujába lőtte. 13 perccel később Bent a megfelelő kapuba is betalált, ezzel egyenlített a Derby, amely a szünet előtt fordított (Craig Bryson találata volt az egyetlen, amely nem szöglet után esett).

Úgy tűnt, meglepetés születik, de a Leicester csapatkapitánya, Wes Morgan egy szögletet követően fejes góllal egyenlített.

Claudio Ranieri csapata megúszta, versenyben maradt, hazai pályán a továbbjutásért játszhat.

ANGOL FA-KUPA
4. FORDULÓ

Derby County (II.)–Leicester City 2–2 (Bent 21., Bryson 40., ill. Bent 8. – öngól, Morgan 86.)