FA-kupa: sorsoltak a 3. körben, bekapcsolódnak a PL-csapatok

2016.12.05. 21:07
Az angol Labdarúgó-szövetség elkészítette az FA-kupa harmadik fordulójának párosítását, amelynek során már az élvonalbeli csapatok is érdekeltek voltak. Ellenfelet kapott a Manchester United, az Arsenal, a Chelsea, a Liverpool és a Manchester City is.

Az Arsenal és a címvédő Manchester United másodosztályú riválist kapott – az MU a Jaap Stam által irányított Readinggel csap össze –, a Liverpoolra negyedik ligás csapat vár, a Chelsea szintén alsóbb osztályú ellenféllel találkozik, a Manchester City viszont a West Ham Unitedhez látogat.Arsenal és a címvédő Manchester United másodosztályú riválist kapott – az MU a Jaap Stam által irányított Readinggel csap össze –, a Liverpoolra negyedik ligás csapat vár, a Chelsea szintén alsóbb osztályú ellenféllel találkozik, a Manchester City viszont a West Ham Unitedhez látogat.

Ez utóbbi párosításon kívül a Hull City–Swansea City, a Sunderland–Burnley és az Everton–Leicester City párharcban is élvonalbeli együttesek csapnak össze.

A harmadik forduló mérkőzéseit 2017. január 6–9. között rendezik meg. Döntetlen esetén fordított pályaválasztással megismételendő meccsre kerül sor.