FA-kupa: Ibra csereként lőtte a nyolc közé az MU-t

2017.02.19. 19:11
A ziccerben kilépő Marcus Rashford (MU) a hazai kapust is kicselezve egyenlített (Fotók: AFP)
Az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében a Manchester United a másodosztályú Blackburn Rovers vendégeként nyert minimális különbséggel. Az esélyesebb MU-nak fordítania kellett a találkozón, a győzelmet és vele együtt a továbbjutást jelentő találatot Zlatan Ibrahimovic a 75. percben szerezte.

Ibra a kispadról beszállva is tudott segíteni

Intenzíven kezdett az MU, a vendégek azonnal nyomás alá helyezték a házigazdát, ám elég volt egy rövid kihagyás, a Blackburn máris megszerezte a vezetést. Marvin Emnes vitte fel a labdát, az MU térfelén bátran egy az egyezett és remekül szolgálta ki Danny Grahamet, aki a 17. percben kilőtte a hosszú, bal felsőt (1–0). Nem kellett sokat várnia a koncentráltabbá váló manchesterieknek az egyenlítésre, a 27. percben Marcus Rashford talált be a hazai kapuba (1–1). Támadásban maradt az MU, a kizárólag a kontráiban bízó Blackburn beszorult a saját tizenhatosa elé, sokszor viszont még azon is belülre.

A folytatásban meddőnek bizonyult az MU mezőnyfölénye. A PL-együttesből előbb a kreativitás fogyott el, majd a lendület is. A Blackburn Rovers fegyelmezetten védekezett és őrizte az ikszet. Egészen a 75. percig bevált ez a taktika, akkor azonban kihagyott a hazai védelem. Nem úgy a csereként beszálló Zlatan Ibrahimovic, aki egy tértölelő indítást engedett maga elé, majd kilőtte a kapu hosszú oldalát (1–2). A hajrában lesről talált hálóba a Blackburn Rovers, de az eredmény nem változott. A házigazdák erejét felemésztette a védekezés, így a hajrában nem tudtak nagy rohamra indulni az egyenlítés reményében.

A Tottenham Hotspur könnyedén legyőzte a másodosztályú Fulhamet. A találkozó mindhárom gólját a vendégek gólfelelőse, Harry Kane szerezte. A két csapat a mezőnyben közel egyenrangú félként küzdött egymással, a kapura azonban lényegesen veszélyesebbnek bizonyult a Tottenham. Kane helyzetkihasználása pedig ezúttal is nagyszerű volt, ami jelen esetben sima továbbjutást ért: a támadó két értékesített centerezés után harmadjára egy ziccert váltott gólra.

A találkozót követően kisorsolták a negyeddöntő párosítását, amelynek slágere egyértelműen a Chelsea–Manchester United összecsapás lesz majd. A mérkőzéseket március 11-12-én rendezik meg.

ANGOL FA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Blackburn Rovers (II.)–Manchester United 1–2 (Graham 17., ill. Rashford 27., Ibrahimovic 75.)
KORÁBBAN
Fulham (II.)–Tottenham Hotspur 0–3 (Kane 16., 51., 73.)
HÉTFŐN JÁTSSZÁK
20.55: Sutton United (V.)–Arsenal (Tv: Sport2)
SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Wolverhampton Wanderers (II.)–Chelsea 0–2 (Pedro 65., D. Costa 90.)
Huddersfield Town (II.)–Manchester City 0–0

Millwall (III.)–Leicester City 1–0 (Cummings 90.)
Middlesbrough–Oxford United (III.) 3–2 (Leadbitter 27., Gestede 34., Stuani 86., ill. Maguire 64., A. Martínez 65.)
Burnley–Lincoln City (V.) 0–1 (Raggett 89.)