FA-kupa: az Arsenal megállította a meglepetéscsapatot

2017.02.20. 22:49
Theo Walcott és Lucas Pérez góljával jutott tovább az Arsenal (AFP)
A labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében az Arsenal 2–0-ra legyőzte a Sutton Unitedet, ezzel véget vetett az ötödosztályú csapat kupamenetelésének.

Egész Anglia, na meg mi is a csodájára jártunk az ötödik ligás Sutton Unitednak, mely az FA-kupa legjobb 16 csapata közé verekedte be magát. A kis csapatnak nem volt veszítenivalója az Arsenallal szemben, így roppant lelkesen kezdett, az „ágyúsok" sokáig nem is tudtak helyzetbe kerülni.

Negyedóra elteltével kezdte egyre inkább uralni a meccset az Arsenal. A 26. percben aztán Lucas Pérez üresen maradt, és nagy sprintbe kezdett a jobbon, majd a tizenhatoson belülre passzolt, Theo Walcott nem tudott belesarkazni a labdába, amely így érintetlenül gurult a kapuba (0–1).

Az első félidőben nem sikerült növelnie az előnyét Arsene Wenger csapatának, sőt, majdnem összehozott egy gólt az ellenfelének. A 45. percben David Ospina kapus a letámadó hazai játékosok közül Adam Maynek passzolt, óriási veszélyt teremtve ezzel saját kapuja előtt. A kolumbiai játékos szerencséjére, a védők beérték Mayt, aki így nem tudott pontosan lőni.

Az első félidőben elszalasztotta a gólszerzési lehetőséget Walcott, a második félidőben már nem hibázta el a lehetőségét: az 55. percben öt méterről váltotta gólra Nacho Monreal passzát (0–2). A 27 éves támadó a századik találatát szerezte Arsenal-mezben.

A folytatásban mindent beleadott a Sutton, még egy óriási kapufáig is jutott. A 71. percben beállt a 2011–2012-es szezonban a Vasasban hat mérkőzésen szerepet kapó Bradley Hudson-Odoi, ám ő sem tudott segíteni csapatán, melynek így véget ért a kupakaland.

Az Arsenal a negyeddöntőben egy újabb ötödosztályú csapattal, a Lincoln Cityvel találkozik.