nemzetisport.hu 2018.02.18 19:00 Frissítve: 2018.02.18 19:40

FA-kupa: a 93. percben jött a dráma, nem nyert a Spurs

A harmadosztályú Rochdale vezetett a szünetben a Tottenham ellen az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében, az élvonalbeli együttes a második félidőben megfordította a találkozót, a 93. percben azonban döntetlenre mentette a párharcot a League One sereghajtója (2–2).

Volt ok az örömre: a Rochdale döntetlent játszott a Tottenhammel (Fotó: AFP)

A télen a PSG-től megszerzett Lucas Moura először kezdett a tartalékosan felálló Tottenhamben, amely ment előre és próbálkozott, de az első félidő végére mégis hátrányba került a harmadik ligás (League One) Rochdale AFC otthonában. A 45. percben szépen kidolgozott támadás végén a csapatkapitány Ian Henderson lőtt a bal alsóba nyolc méterről, Michel Vorm tehetetlen volt (1–0).

A fordulás után magasabb fokozatra kapcsolt a Spurs: az 59. percben Moussa Sissoko kiugratásával Lucas Moura tört be a tizenhatoson belülre, és hét méterről a kirobbanó kapus fölött a hálóba emelt. A 88. percben a Fernando Llorentét váltó Harry Kane talált be a Dele Alli által kiharcolt büntetőből, bivalyerősen lőtt a jobb alsóba, a kapus hiába érezte az irányt, nem volt esélye (1–2).

Ekkor azonban még nem volt vége a meccsnek, jött a négyperces hosszabbítás, ami tartogatott még izgalmakat. A 93. percben ugyanis a bal oldalról érkező beadásnál nem figyelt eléggé a Tottenham védelme, Steve Davies átvette a labdát a tizenhatoson belül, és tíz méterről kilőtte a bal alsót. Ezzel beállította a végeredményt (2–2), ami azt jelenti, hogy megismételt mérkőzés következik a párharcban, azt a találkozót a Wembleyben rendezik.

A Tottenham egymás után másodszor kényszerül megismételt mérkőzésre az FA-kupában, az előző körben a Newport ellen is csak másodjára lett meg a továbbjutás Mauricio Pochettino együttesének.

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

A londoniak a legjobbkor találtak be az első és a második félidőben is • Hazard két gólpasszt adott.

2018.12.05 20:53:45

A londoniak meghosszabbították veretlenségi sorozatukat, ám legyőzhették volna a Manchester Unitedet.

2018.12.02 14:27:05

Hamisítatlan rangadó: Unai Emery csapata hatgólos meccsen győzte le a Tottenhamet.

2018.11.24 15:59:40

Sarri csapatának szemernyi esélye sem volt a rangadón, 54 perc alatt minden eldőlt a Wembleyben.