nemzetisport.hu 2019.03.16 15:17 Frissítve: 2019.03.16 15:50

FA-kupa: 7 év után kaptak újra otthon gólt – így is elődöntősök

Elsőként a Watford jutott be az angol labdarúgó FA-kupa elődöntőjébe, mivel hazai pályán 2–1-re legyőzte a Crystal Palace-t.

A házigazda a kupaspecialista Étienne Capoue góljával szerzett vezetést az első félóra végéhez közeledve (ez már a harmadik találata volt a francia középpályásnak), de erre Michy Batshuayi a 62. percben még felelni tudott.

A belga csatár előtt legutóbb Rafael van der Vaart (Tottenham) szerzett gólt a Vicarage Roadon az FA-kupában, még 2012 januárjában, azóta mind az öt hazai FA-kupa-meccsét kapott gól nélkül nyerte meg a Watford!

Ezúttal viszont a kapott gól is belefért, mert jött a csodacsere Andre Gray, és idénybeli harmadik találatát szerezte meg a kispadról beállva (2–1). A Watford hetedszer jutott be az elődöntőbe, igaz, eddig csupán egyszer került be a fináléba, 1984-ben az Evertontól 2–0-ra kikapott.

ANGOL FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Watford–Crystal Palace
2–1 (Capoue 27., Gray 79., ill. Batshuayi 62.)

Angol labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Hiába gondolja a britek jelentős része: a Premier League üvegbúra alatt működik és érinthetetlen,a világ legjobb futballbajnokságára is hatással lesz, amikor az Egyesült Királyság elhagyja az Európai Uniót. Csak a mértékét nem tudni.

2019.03.14 09:15:54

Angol labdarúgás PÓR KÁROLY

A PL szigorú elvárásokhoz köti a támogatásait – íme, a sosem látott sikereket eredményező angol U-koncepció.

2019.03.10 14:36:25

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

A Manchester United sorozatban kilenc idegenbeli siker után talált legyőzőre.

2019.03.02 13:16:50

Ramsey szép góljára egy leshelyzet után befújt tizenegyesből felelt Kane, majd jött a dráma.

2019.02.28 23:08:02

Angol labdarúgás CSILLAG PÉTER

ALAPVONAL. Amióta a labdarúgás egyéni sportág lett, a futballisták pontosan tudják, hogy hozzájuk hasonlóan az edző is csak egy a versenyzők közül.