Csak helyzetekben volt jobb az Arsenal a Newcastle-nél

2011.08.13. 20:36
Jól küzdött a Newcastle az Arsenal ellen, otthon is tartotta az egyik pontot (Fotók: Reuters)
Gól nélküli döntetlent játszott egymással a St. James's Parkban a Newcastle és az Arsenal. A Premier League első fordulójának mérkőzésén végig a londoniak játszottak fölényben, nyerni azonban nem tudtak. A találkozón végig igen agilisan futballozó, az angol élvonalban most debütáló Gervinhót ráadásul Joey Barton megütése miatt kiállította a játékvezető.

A szezon előtt az angol újságok leírták az Arsenalt, alig volt szigetországi médium, amely előzetes szezonbeharangozójában az első négybe várta volna a londoni csapatot. Ugyan papíron Cesc Fabregas és Samir Nasri is még az Arsenal játékosa, de nagy valószínűséggel mindketten távoznak az Emiratesből. A kulcsjátékosok pótlására pedig ezúttal is fiatalokat, klasszisnak (még) korántsem nevezhető futballistákat igazolt Arsene Wenger menedzser.

A Newcastle elleni szezonnyitó elején aztán az egyik új szerzemény, a Lille-től érkező Gervinho nagyon ficánkolt a hazai védők között. Az elefántcsontparti támadó a széleken rendre a védők mögé került, a „bepasszoknál" azonban jól zártak a Newcastle játékosai.

Barton szó szerint és képletesen is felhúzta Gervinhót

Ennek ellenére Tomas Rosicky már nagyon hamar megszerezhette volna a vezetést, de 17 méteres löketénél gyakorlatilag eltörte a labdát, nem sokkal később, a 18. percben pedig Robin van Persie megpattanó lövése perdült épphogy a kapu mellé egy hazai védőről.

Az Arsenal játékán nem látszott, hogy két elvágyódó klasszisuk nincs már a csapatban. Az „ágyúsok" a már megszokott látványos, rövid passzos játékukkal operáltak, amivel alig tudott mit kezdeni a Newcastle. Az ellenfél próbálkozásainál pedig Wojciech Szczesny mindig a helyén volt.

Az első félidő második felére azonban alábbhagyott a vendégek lendülete, ennek ellenére Van Persie megszerezhette volna a vezetést, de nem tudta a levegőből rendesen átvenni Andrej Arsavin löbbölt labdáját a 16-oson belül. Az Arsenal holland csapatkapitányának mozgásán látszott, hogy kisebb sérülések hátráltatták felkészülését. Pedig Van Persie a legutóbbi kilenc idegenbeli Premier League-mérkőzésén betalált, amelyen pályára lépett.

Jack Wilshere távollétében (az angol sérüléssel bajlódik) így is Van Persie számított a legnagyobb klasszisnak a vendégeknél, amit a második félidő elején bizonyított is: a 16-os sarkától leadott szabadrúgása csak centiméterekkel kerülte el a jobb felsőt.

A két csapat az előző szezonban hasonló szereposztásban gyakorlatilag az év meccsét játszotta. Az Arsenal hiába vezetett már négy góllal is, a végeredmény 4–4 lett. Most körvonalazódott a mérkőzésen, hogy hasonló látványra nem számíthatnak a St. James's Parkba kilátogató nézők.

A 64. percben egy nagyon „pofás" támadás utolsó passza a csereként beálló Theo Walcottra jött ki, az angol azonban közelről csak Tim Krul kapusba tudta lőni a labdát.

Közeledett a mérkőzés vége, az Arsenal pedig egyre idegesebbé vált, a meccs legjobbja, Gervinho ráadásul felült Joey Barton provokációjának, és kiállíttatta magát. A szigetországban „méltán népszerű" angol középpályást rosszul érintette, hogy az Arsenal támadója elesett a tizenhatoson belül, majd a mezénél fogva felrángatta a földről. Több sem kellett az angol légkörrel csak ismerkedő Gervinhónak, és arcon csapta a Newcastle játékosát, aki mint egy krumpliszsák esett össze a „simogatástól". A szándék persze egyértelmű volt, így a piros lap is jogos volt. A jó öreg Bartonnak megint bejött a számítása, a már említett 4–4-es meccsen Abou Diabyt állíttatta ki....

Az utolsó percekben mindkét csapatnak volt ugyan egy-két kisebb lehetősége, de gól nem született a találkozón.