Championship: peches korábbi MU-kapus, előnyben a Derby

2014.05.08. 23:51
Az angol labdarúgó-másodosztály, a Championship rájátszásának első elődöntőjén a Derby County idegenben 2–1-re legyőzte a Brighton and Hove Albiont.

A vezetést a hazaiak szerezték meg, a Manchester Unitedtól kölcsönvett Jesse Lingard góljával. A vendégek részéről Chris Martin egyenlített, majd ismét főszereplővé vált, bár most kisegítette őt az MU korábbi kapusa, Tomasz Kuszczak. Martin lövése még a kapufán csattant, de a labda Kuszczak hátáról a hálóba pattant. 2–1-es győzelmével így lépéselőnybe került a Derby.

A másik ágon két olyan csapat küzd egymással, akik tavaly még a PL-ben szerepeltek, Wigan Athletic–Queens Park Rangers találkozót rendeznek péntek este. A visszavágók után a győztesek a Wembleyben döntik el a harmadik feljutó kilétét.

Az angol másodosztályból három csapat jut fel a Premier League-be. Az első két helyen végzett csapat (a Leicester City és a Burnley) egyenes ágon felkerült, míg a 3–6. helyezett csapatok rájátszásban döntik el, hogy ki lesz a harmadik feljutó.