Championship: egy lépésre a Premier League-től a QPR

2014.05.12. 23:47
Derby County–Queens Park Rangers mérkőzést rendeznek május 24-én 16 órakor a Wembleyben az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság, a Championship utolsó szezonbeli meccsén a feljutásért. A QPR hétfő este hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a Wigan Athleticet, így a két, előző szezonban még Premier League-es klub közül előbbi maradt életben.

James Pearch révén ugyan előnybe került a 9. percben a hazai 0–0 után ezúttal idegenben játszó Wigan, ám a 73. percben Charlie Austin tizenegyesből egyenlített, majd a 2x15 perces hosszabbításban is ő döntött: a 96. percben újra bevette a kaput, és ezzel továbbjuttatta a londoniakat.

A QPR ellenfele a Wembleyben a Derby County lesz, amely 6–2-es összesítéssel búcsúztatta a Brighton & Hove Albiont és amely az alapszakaszban eggyel végzett előtte a 3. helyen. A Brighton vezetőedzője, Óscar García egyébként hétfőn felajánlotta a lemondását, amit a klub elfogadott.