Championship: botlott a Brighton, feljutott a Burnley a PL-be!

2016.05.02. 19:54
Tomboló öröm: a Burnley visszajutott az élvonalba (Fotó: Action Images)
Egy kieső – az Aston Villa – kiléte már biztos volt az angol labdarúgó Premier League-ben, és hétfőn meglett a Championship első feljutója is: a Brighton & Hove Albion csak döntetlent ért el a Derby County ellen, a Burnley viszont győzött, így már az élvonal tagjának tekintheti magát!

A hétfői, kulcsfontosságú játéknapon Brightonban több mint 30 ezer drukker figyelte döbbenten, hogy a Derby County megszerzi a vezetést – a házigazda James Wilson révén a 95. percben kiegyenlített, így meghosszabbította 13-asra veretlenségi sorozatát, de lépéshátrányba került.

Az 1–1 haszonélvezője a Burnley lett, mely Sam Vokes góljával 1–0-ra legyőzte a QPR-t (a műtét után lábadozó Tőzsér Dániel még nem térhetett vissza a londoniakhoz), és ezzel 90-re növelte pontjainak számát. A 90 pontos Burnley mögött 88-88 ponttal áll a Middlesbrough és a Brighton, de az utolsó fordulóban a két rivális egymással vív rangadót, így az éllovas már az utolsó kör eredményétől függetlenül elkezdhette ünnepelni a feljutást. A lancashire-i csapat 359 nap után jutott vissza a Premier League-be.

A Championshipből a 2015–2016-os idényben is két csapat jut fel közvetlenül, a 3–6. helyezettek pedig osztályozót játszanak a harmadik feljutó hely megszerzéséért.