Az Arsenal nem bírt mumusával, Suárez kezeskedett a Pool sikeréért

2013.01.06. 16:34
Gibbs óriási gólt szerzett a Swansea ellen (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó FA-kupa harmadik fordulójában a Swansea 2–2-re végzett hazai pályán az Arsenallal, így újrajátszás jön a párharcban. A találkozó első félideje nem hozott gólt, a második azonban négyet is, és két cserejátékos, Michu, illetve Lukas Podolski is betalált. Továbblépett a Liverpool is. A vörösök az ötödik ligás Mansfield otthonában győztek 2–1-re, így bejutottak a negyedik körbe, ahol az Oldham Athletickel csapnak majd össze. Daniel Sturridge góllal debütált, míg Luis Suárez kezezés után szerzett gólt.

Az Arsenal Thomas Vermaelent és Lukas Podolskit is a kispadra nevezte, csakúgy, ahogyan a Swansea a hátsérüléséből lábadozó sztárját, Michut. A Liberty Stadionban fantasztikus hangulatban vette kezdetét a találkozó, és a csapatok rögtön egymásnak estek, tapogatózásnak nyomát sem lehetett látni. Az Arsenalnak volt miért visszavágnia, hiszen a bajnokságban 2–0-ra kikapott odahaza a Swansea-tól.

A 13. percben Danny Graham eresztett meg egy löketet, ám Wojciech Szczesny hárított. Az Arsenalnál támadásban Theo Walcott élt nagyon, ám a mozgékony támadót jól vette ki a játékból a hazai védelem. Fél óra elteltével jött egy nagy Arsenal-helyzet: Kieran Gibbs labdáját Santi Cazorla szúrta rá, ám fölé trafált. A hajrában a Swansea találta el a kapufát, Kyle Bartley fejelt a keresztlécre Per Mertesacker mellől.

A szünetben tehát 0–0 állt az eredményjelzőn, a szünet után pedig bekezdett az Arsenal: előbb Olivier Giroud lőtt nagyon mellé, majd Aaron Ramsey lövését védte Michel Vorm. A hetedik percben Giroud lőtt középről, Vorm nagy bravúrral hárított, majd néhány másodperccel később ismét a francia csatár tesztelte a holland válogatott kapust, aki állta a sarat.

Az 57. percben csereként jött be Michu, ami kiváló húzásnak bizonyult Michael Laudruptól, hiszen a spanyol támadó egy minutummal később góllal hálálta meg a bizalmat: előbb egy remek emeléssel becsapta Mertesackert, majd megtolta a labdát és a jobb alsó helyezett. (1–0)

Michu ismét betalált az Arsenalnak (Fotó: Reuters)

A 81. percben egy másik csereember, Lukas Podolski talált be: egy szöglet után Bacary Sagna fejelte vissza a labdát, amelyet Laurent Koscielny tartott meg harcosan, majd a német támadóhoz továbbított, aki tíz méterről a jobb alsóba bombázott. (1–1)

A 84. percben fordított az Arsenal: Mikel Arteta löbbölt a tizenhatoson belülre befutó Gibbs elé, aki kapásból, hét méterről óriási gólt ragasztott a rövid felsőbe (amolyan Van Persie-módra). (1–2)

Három minutummal később egyenlített a Swansea: az Arsenal zónavédekezése ezúttal csődöt mondott, egy szöglet után Danny Graham üresen vehette át a labdát a hosszún, majd egy igazítás után öt méterről a felsőbe bombázott. (2–2)

A hajrában (öt perc volt a hosszabbítás) mindkét csapat eldönthette volna a találkozót, a meccs kezdett kosárlabda-mérkőzéshez hasonlítani: támadás itt, majd támadás ott. Walcott gólját érvénytelenítették, Vorm óriási bravúrokat mutatott be – különösen Koscielny fejesénél –, így a rosszul záró védelmek megúszták a kapott gólt. A döntetlen azt jelenti, hogy újrajátszás jön, a helyszín pedig az Arsenal otthona, az Emirates lesz.

MANSFIELD–LIVERPOOL 0–2

A Liverpool Steven Gerrard és Luis Suárez nélkül kezdett az ötödik ligás Mansfield ellen, ám az újonnan igazolt Daniel Sturridge ott volt a pályán az első hármas sípszónál. A vörösök uralták az első perceket, a hetedik percben a debütáló Sturridge gólt is szerzett, Jonjo Shelvey átadásával lépett ki és helyezett a hazaiak kapujába. (0–1)

Néhány perccel később Sturridge ismét betalálhatott volna, ám Alan Marriott hárított. Később Joe Allen is tesztelte a Mansfield kapusát, aki állta a sarat, majd Sturridge újabb nagy ziccerét is megfogta. A házigazdák is támadgattak, Matt Green kísérletét védte a jól helyezkedő Brad Jones (Gulácsi Péter kispados volt). Az első félidő nem hozott több gólt, így a Pool vezetett a szünetben.

A fordulás után rögtön jött egy Mansfield-helyzet, Anthony Howell kapura lövését azonban hárította Jones. A hetedik percben Jamie Carragher kézzel blokkolta Matt Green lövését, ám a hazaiak hiába reklamáltak büntetőért, a bíró továbbot intett. Néhány másodperccel később Jack Robinson is kezezett a tizenhatoson belül, ám ezt is megúszta a Liverpool.

Az 59. percben a csereként beálló Luis Suárez szerzett gólt: Downing passzát lőtte kapura az uruguayi, Marriott védése után kézzel tolta meg a labdát a vörösök támadója, majd közvetlen közelről az üres kapuba bombázott – majd azt a kezét csókolgattat, amellyel a labdát gyakorlatilag a kapuba ütötte. (0–2)

A hajrára rendkívül feljavuló Mansfield a 79. percben szépített: egy szabadrúgás után nem tudtak tisztázni a vendégek, Lee Beevers kapura lövésébe belepiszkált Matt Green, ami így becsapta Jonest és a hálóba vágódott. (1–2)

Matt Rhead lőtt a kapufa mellé kicsivel az utolsó percben, majd Green lépett ki nagy helyzetben, ám a partjelző lest intett. Az eredmény nem változott a hosszabbításban, így a Liverpool továbbjutott a negyedik körbe, melyben az Oldham Athletic lesz az ellenfele.