Angol Ligakupa: tartalékosan is továbbjutott az Arsenal

B. A.B. A.
2021.10.26. 22:43
Eddie Nketiah a kapus átemelése után talált be (Fotó: AFP)
Az Arsenal 2–0-ra legyőzte a Leeds Unitedet az angol Ligakupa nyolcaddöntőjében.

Alaposan felforgatta csapatát Mikel Arteta, az Arsenal menedzsere, aki kilenc helyen változtatott a pénteki, Aston Villa elleni meccset 3–1-re behúzó együttesén: a Leno – Cédric, White, Holding, Kolasinac – Maitland-Niles, el-Neni – Pépé, Smith-Rowe, Martinelli – Nketiah tizeneggyel kezdő észak-londoniak az első félidőben több helyzetet „engedtek” a Leedsnek, a szünet után viszont gólokkal feledtették a gyenge játékrészt. Előbb a másodpercekkel korábban beállt Calum Chambers fejelt éppen csak a gólvonal mögé, majd egy rosszul hazafejelt labdára lecsapva Eddie Nketiah duplázta meg az előnyt, s egyúttal beállította a végeredményt (2–0).

Chambers gólja

Nketiah gólja

A Chelsea már jobban megszenvedett a Southamptonnal, az Arsenalhoz hasonlóan tartalékos „kékek” az első félidő hajrájában Kai Havertz révén kerültek előnybe, azonban Ché Adams a 47. percben egalizált (1–1). A rengeteg lehetőséget hozó találkozót végül a tizenegyesek döntötték el, a Chelsea-nél csak Mason Mount hibázott, a vendégeknél viszont Theo Walcott és William Smallbone is.