Angol Ligakupa: drámai csatában jutott tovább a Stoke

2013.10.29. 23:39
120 perc alatt sem dőlt el a Birmingham–Stoke City angol labdarúgó Ligakupa-nyolcaddöntő (3–3), így jöhettek a 11-esek. Ebben az élvonalbeli csapat bizonyult jobbnak, mely így kiharcolta a legjobb nyolc közé jutást.

Az első félidőben 1–1 állt az eredményjelzőn, ám a Birmingham számára mégsem végződött jól az első játékrész, ugyanis Wade Elliott piros lapot kapott. A fordulás után Peter Crouch és Marko Arnautovic is betalált, így úgy tűnt, a Stoke könnyedén kihasználja az emberfórt és behúzza a meccset.

Ám ez túl egyszerű lett volna, ehelyett jött a csereként beálló Peter Lövenkrands, aki kétszer is betalált, így hosszabbításra mentette a meccset a Birminghamnek. A túlórában is a Stoke került előnybe Kenwyne Jones találatával, ám a másodosztályú gárdának erre is volt válasza: Olly Lee a 118. percben egyenlített (első gólja volt ez a felnőttek között), így jöhettek a 11-esek.

Az idegölő csatát a rutinosabb Stoke-játékosok bírták jobban, a Birminghamnél Mitch Hancox és Callum Reilly is hibázott, így a Stoke City nyerte a párbajt és ezzel továbbjutott.