Angol Ligakupa: a Chelsea és az MU is gálázott, kiküzdötte a City

2017.09.20. 22:53
Anthony Martial látványos játékára góllal tette fel a koronát (Fotó: AFP)
Kiütéses sikerrel jutott az angol Ligakupa nyolcaddöntőjébe a Chelsea és a Manchester United: a londoniak a kétszeres BEK-győztes Nottingham Forestet 5–1-re, a „vörös ördögök” a Burton Albiont 4–1-re győzték le. Szoros sikerrel ment tovább az Arsenal és a Manchester City, az Everton pedig alaposan belelendült.

Manchesterben már az ötödik percben vezetéshez jutott a címvédő United, Carrick passzát Lingard készítette le finoman Rashfordnak, aki okosan löbbölt a kapuba (1–0).

A 17. percben növelte előnyét a United, Blind passza után Rashford szánta el magát lövésre 22 méterről, a labda a jobb oldali kapufáról vágódott a hálóba (2–0). Ez volt Rashford negyedik duplája az MU-ban, mind a négyet különböző sorozatban szerezte.

A 36. percben végleg eldőlt a mérkőzés, Martial egyéni akciója után Lingard 16 méteres lövése pattant egy védőről a kapuba, majd a 60. percben a francia támadó is megszerezte a megérdemelt gólját, okosan helyezett Rashford passzát követően a bal alsóba (4–0).

A hazaiak újabb gólt már nem tudtak szerezni, sőt a legvégén a vendégek még szépítettek, a Manchester United így 4–1-es sikerrel jutott tovább.

Az idei U20-as világbajnokság fináléját találatával eldöntő Dominic Calvert-Lewin duplázott az Evertonban a Sunderland ellen – érdekesség, hogy az Everton ezzel csupán négy gólnál járt ekkor a hazai sorozatokban, Calvert-Lewin pedig mind a négyben (két gól, két gólpassz) szerepet vállalt. Az ötödiknél azonban már nem jött ez össze, Davies előkészítése után Niasse is eredményes volt, így a házigazda 3–0-s sikerrel jutott a nyolcaddöntőbe.

Az Arsenal a 25. percben szerezte meg a győztes gólt a harmadosztályú Doncaster Rovers ellen, Alexis Sánchez nagyszerű ívelését Theo Walcott vette le, majd helyezte a kapus felett a hálóba (1–0). Jó hír az „ágyúsok” számára, hogy Jack Wilshere 2014 szeptembere óta először játszott végig egy tétmeccset az Arsenalban.

Michy Batshuayi előtt legutóbb Frank Lampard szerzett három gólt a Chelsea-ben a Ligakupában – még 2007-ben (Fotó: AFP)

A Chelsea a 13. percben törte fel a kétszeres BEK-győztes Nottingham Forest reteszét, Rüdiger keresztlabdája után Kenedy belsőzött a rövidbe. Nem sokkal később Batshuayi duplázta meg az előnyt, majd Musonda lapos lövésével három volt közte a szünetre. A fordulást követően Batshuayi újra betalált, majd a hajrában a harmadik gólját is megszerezte, ezt követően pedig már csak kozmetikázni tudtak a vendégek, így a Chelsea végül 5–1-re nyert.

A Manchester City már a meccs elején előnybe került a West Bromwich Albion vendégeként, és bár Yacob révén a 71. percben egyenlített a házigazda, Leroy Sané második góljára már nem volt válasz (1–2).

ANGOL LIGAKUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Arsenal–Doncaster Rovers (III.) 1–0 (Walcott 25.)
Chelsea–Nottingham Forest (II.) 5–1 (Kenedy 13., Batshuayi 19., 53., 85., Musonda 40., ill. Darikwa 91.)
Everton–Sunderland (II.) 3–0 (Calvert-Lewin 39., 52., Niasse 83.)
West Bromwich Albion–Manchester City 1–2 (Yacob 71., ill. Sané 3., 77.)
Manchester United–Burton Albion (II.) 4–1 (Rashford 5., 17., Lingard 36., Martial 60., ill. L. Dyer 91.)