A Stoke magabiztos sikert aratott a Liverpool ellen

2012.12.26. 22:40
Gerrard góljával még a Liverpool vezetett, de Walters duplája (és Jones találata) után a hazaiak örülhettek (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójában a Stoke City hazai pályán 3–1-re legyőzte a Liverpoolt.

A legutóbbi öt fellépésén négy sikert arató Liverpool a nyolc mérkőzés óta veretlen Stoke Cityhez látogatott, így elmondható, hogy mindkét csapat jó formában várta a találkozót.

Nem mondhatni, hogy tapogatózással indult volna a mérkőzés, vagy hogy a küzdő jelleg domborodott ki a nyitányon, hiszen már bő fél perc után büntetőhöz jutott a Liverpool: Suárez mezét rángatták meg, ő pedig a 16-oson belül elesett ezt követően. A labda mögé Gerrard állt, és magabiztosan a jobb alsóba lőtt (0–1).

Nem sokáig tartott azonban a vendégek vezetése, egy hosszan előreívelt labdát Agger fejelt rossz helyre, Skrtel elcsúszott, Walters pedig élt a kínálkozó lehetőséggel: 12 méterről Reina kapujának bal oldalába helyezett (1–1).

Sőt, a 12. percben már a hazaiak vezettek! Whelan szögletére az Aggert megelőző Kenwyne Jones érkezett a legjobb ütemben, és 5 méterről a kapuba fejelte a labdát (2–1).

A harmadik gól után sem vettek vissza a csapatok, előbb Begovic kaparintotta meg a labdát Suárez elől, majd Gerrard lapos lövése a kapufa tövéről pattant mellé.

A félidő során még egy fölé-mellé szálló, majd egy Begovicot eltaláló Suárez-lövést láthattunk, majd egy jó Reina-kimozdulást, így egygólos hazai előnnyel fordultak a csapatok.

A második félidő is aktívan indult, a 47. percben a csereként pályára lépő Sterling beadását Suárez pörgette kapura, a labda a jobb oldali kapufát érintve pattant mellé.

Nem sokat váratott az újabb gól sem, egy nagy Wilkinson-bedobás után Walters elé került a labda, ő pedig a jobb felső irányába lőtt – Reina pedig csak hozzáérni tudott (3–1).

Egy óra játékhoz érve Suárez a játékvezető jóindulatának köszönhette, hogy pályán maradhatott, csúnyán, nyújtott lábbal szállt bele Begovicba, de sárgával megúszta.

A 69. percben még egy Gerrard mentést követő Suárez blokkolt lövést láthattunk, majd a hajrában az uruguayi támadó még egy 20 méteres szabadrúgást tekert a sorfalba.

Az utolsó percben Gerrard szánta el magát távoli lövésre, Begovic a levegőben úszva azonban hárítani tudott, így a Stoke végül 3–1-re nyert.