A Man. United elbukott a Chelsea otthonában

2011.03.01. 20:34
Hernández (balra) imája úgy tűnt meghallgatásra talált: Rooney góljával még vezetett a Manchester United
A Chelsea nyerte meg az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójából elhalasztott, Manchester United elleni rangadót. Wayne Rooney az első félidőben még a vendég MU-nak szerezte meg a vezetést, ám David Luiz nagyszerű kapáslövésével és Frank Lampard tizenegyesgóljával fordítottak a hazaiak. Sir Alex Fergusonék vereségének London északi részében is nagyon örülnek: ha az Arsenal megnyeri elmaradt mérkőzését, egy pontra olvad a hátránya a listavezetővel szemben.

TEKINTSE MEG ONLINE KÖZVETÍTÉSÜNKET A TALÁLKOZÓRÓL!

Az MU 2002 áprilisa óta nem nyert idegenben a Chelsea ellen (akkor Ruud van Nistelrooy, Paul Scholes és Ole Gunnar Solskjaer gólja jelentette a 3–0-s különbséget), és a legutóbbi hét látogatásából ötször gólt sem tudott szerezni. Ezúttal ugyan betaláltak a manchesteriek, mégis pont nélkül távoztak a Stamford Bridge-ről.

Remek iramban kezdődött a mérkőzés. Az első nagy helyzet a Chelsea előtt adódott. Florent Malouda kapott remek labdát középen, majd senkitől sem zavartatva lőtt az 5. percben – Edwin van der Sar kezébe.

Az első tíz perc egyértelműen a Chelsea-é volt: a hazai csapat diktálta az iramot, de az MU jól zárt hátul. Az első negyedóra végén azonban kijött a szorításból a Man. United, és igen veszélyes akciót vezetett: Nani vitte el a labdát a bal oldalon, középre adásáról azonban nem sokkal lemaradt Wayne Rooney. Az ellentámadásból Nicolas Anelka lőtt keresztbe a kapu előtt.

A hazai szurkolók a meccs előtt reménykedhettek, hisz a Premier League összesítésében (1992-től)

ManU-blog: Atkinson feladata az volt, hogy izgalmassá tegye a bajnokságot. És íme.

a Chelsea-nek pozitív volt a mérlege az MU ellen: 14 döntetlen mellett 12 győzelem és 10 vereség szerepelt a statisztikában.

A félidő közepén átvette az irányítást Sir Alex Ferguson legénysége. A vendégcsapat többször is a Chelsea védelme mögé került, de a beadások rendre elsuhantak a kapu előtt.

ROONEY GÓLJA

Aztán nem egy középre adásból, hanem egy egyéni megmozdulást követően megszerezte a vezetést a Manchester United! Wayne Rooney átvette a labdát a Chelsea 16-osának előterében, majd egy fordulás után élesen kilőtte a jobb alsó sarkot. Petr Cech nem ért le a labdára. 0–1

A félidő végén majdnem egyenlített a Chelsea: a 40. percben Frank Lampard szabadrúgásból lőtte élesen kapura a labdát, amit Van der Sar szép mozdulattal védett, a kipattanót pedig – köszönhetően ismét a holland kapusnak – Braniszlav Ivanovics nem tudta öt méterről a kapuba kotorni. Hatalmas helyzet volt!

A Manchester United megnyerte a legutóbbi 34 Premier League-mérkőzését, amelyen Rooney betalált. Rossz előjel volt azonban a vendégeknek, hogy legutóbb pont a Chelsea győzte le 2–1-re az MU-t, amikor az angol válogatott támadó eredményes volt. A történelem pedig megismételte önmagát.

Az 54. percben ugyanis egyenlített a Chelsea! Egy szögletet követően Ivanovics maradt elöl, majd lefejelte a labdát David Luiznak, aki gyönyörűen kivitelezett, tökéletes mozdulattal bombázott a rövid alsó sarokba. Van der Sar mozdulni sem tudott a labdára. 1–1

DAVID LUIZ TALÁLATA
Luiz egyenlített (Fotók: Reuters)

A 64. percben Rooney lépett ki a bal oldalon, majd éles szögből a hosszú sarkot célozta meg. A labdából azonban „nem jött ki a csavar", így az csúnyán keresztbe szállt a kapu előtt.

Az utolsó 25 percre aztán a Chelsea egyértelmű fölénybe került, Carlo Ancelotti csapata többet tett a győzelemért. Természetesen a manchesteri ellentámadások továbbra is nagy veszélyt jelentettek. Lendületes, látványos volt ekkor (is) a mérkőzés. A mezőnyfölény pedig meghozta a várt eredményt a Chelsea-nek.

Lampard játszott a csereként beállt orosz Jurij Zsirkovhoz, aki ügyesen vette át a labdát, majd elesett Chris Smalling lábában, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A labda mögé az angol középpályás állt, s elemi erővel a kapu közepébe bombázott a 79. percben. 2–1

LAMPARD BÜNTETŐJE

A kapott találat teljesen megzavarta a Man. Unitedot. A hazaiak a gól után folyamatosan rohamoztak, helyzeteket alakítottak ki – Zsirkov lövése után például Vidics lábáról a kapufára pattant a labda –, a mindent eldöntő találatot azonban nem tudta bevinni Ancelotti csapata. De nem is kellett...

A hosszabbítás 3. percében Nemanja Vidicset második sárga lapja miatt kiállította a játékvezető. De nagyobb baj a Manchester United számára, hogy már nem sikerült egyenlítenie a csapatnak, amely elszenvedte második vereségét a szezonban.

A Chelsea mellett azonban a Ligakupa-döntőt elveszítő, sebeit nyalogató Arsenal is győztese a találkozónak...