Keane-nek kell Priskin: 1.7 millió fontot sem sajnál érte

nyomtatott - 2009.08.06. Utolsó módosítás: 2011.01.03 00:08:06

A SkySports értesülései szerint az angol másodosztályú Ipswich Town és a Watford megegyezett Priskin Tamás vételáráról, így magyar csatár az Ipswich színeiben folytatja a jövőben pályafutását. Az angol forrás szerint a napok óta tartó tárgyalássorozat 1.7 millió fontos vételárban egyezett meg a két klub.

Priskin az előző idényben még az Ipswich ellen is rohamozott, hamarosan kékbe öltözhet
Fotó: Action Images (archív)
Priskin az előző idényben még az Ipswich ellen is rohamozott, hamarosan kékbe öltözhet
A SkySports mellett a Watford Observer is tényként közli, hogy klub képviselői egymás tenyerébe csaptak, és már csak a játékoson múlik, hogy az Ipswichben folytatja-e pályafutását. A források szerint 24 órán belül hivatalosan is bejelenthetik az átigazolást.

Roy Keane állítólag azt szeretné, hogy Priskin már a vasárnap kezdődő Championship első fordulójában, a Coventry elleni mérkőzésen harcra kész állapotban várja az Ipswich bajnokiját.

Korábban már beszámoltunk róla, hogy Roy Keane csapata ragaszkodik a játékoshoz és több ajánlatot is tett már a Watfordnak a magyar támadóért. Korábban Vörösbaranyi József, a játékos menedzsere is elmondta honlapunknak, úgy véli, hogy Priskin az Ipswichben folytatja pályafutását.

Az Ipswich menedzsere először 750 000 fontot kínált a támadóért, amire a Watford azt mondta, hogy másfél millió alatt nem engedik el Priskint, majd Keane megemelte 1.2 millió fontra az ajánlat, ám a Watford ezt is elutasította, ezután következett a mostani 1.7 milliós ajánlat.

„Az Ipswich sokkal nagyobb hagyományú klub, mint a Watford, ráadásul Roy Keane személye miatt is megtisztelő az ajánlat” – fogalmazott néhány napja Vörösbaranyi József az egykori angol bajnok, FA-kupa- és UEFA-kupa-győztes együttessel kapcsolatban.

Priskin az előző szezonban 36 mérkőzésen tizenkétszer volt eredményes.

A LEGDRÁGÁBB MAGYAR LABDARÚGÓK

Játékos Összeg Honnan Hova
Huszti Szabolcs 3 millió euró (887 millió forint) Hannover (német) Zenit (orosz)
Halmosi Péter 2.5 millió euró (584.2 millió) Plymouth (angol) Hull City (angol)
Gera Zoltán 1.5 millió font (566.8 millió) Ferencváros WBA (angol)
Priskin Tamás? 1.7 millió font (540.6 millió) Watford (angol) Ipswich Town (angol)
Détári Lajos 18 millió márka (522 millió) Frankfurt (német) Olympiakosz (görög)
Dzsudzsák Balázs 2 millió euró (509 millió) Debrecen PSV Eindhoven (holland)
MTI