Videó: az utolsó mp-ben betalált, így lett bajnok a Villanova

2016.04.05. 09:48
Nagy csatában dőlt el az egyetemi bajnoki cím (Fotó: Reuters)
Kris Jenkins utolsó másodpercben szerzett hárompontosával meglepetésre a Villanova csapata nyerte meg az amerikai egyetemi kosárlabda-bajnokság houstoni döntőjét, amelyet 74 340 néző tekintett meg.

A finálé hajrája rendkívül izgalmasan alakult, két perccel a vége előtt még viszonylag biztosan, hat ponttal vezetett a Villanova, az esélyesebb North Carolina azonban fel tudott zárkózni, sőt négy másodperccel a lefújást megelőzően 74–74-re egyenlített.

Ekkor szinte biztosnak tűnt a hosszabbítás, ám a Villanova nem hagyta kicsúszni kezéből a meccset, s az időkérést követően Jenkins gyönyörű hárompontost dobott a dudaszó pillanatában.

A helyszínen helyet foglaló Michael Jordan is megemelte kalapját a Villanova előtt, igaz, láthatóan fájt neki, hogy egyetemi csapata így szenvedett vereséget.

A Villanova Wildcats története második NCAA-bajnoki címét szerezte meg. Eddigi első sikerét 1985-ben aratta.