NHL: történelmi pillanat, immár Ovecskiné az orosz pontrekord

2019.02.06. 07:48
A keddi meccs egy érzelmes pillanata: Alekszandr Ovecskin (8) az ellenfél soraiban visszatérő korábbi csapattársat, Jay Beagle-t köszönti (Fotó: nhl.com)
Alekszandr Ovecskin egy assziszttal hozzájárult a Washington Capitals 3–2-es győzelméhez a Vancouver Canucks ellen a keddi játéknapon, ezzel ő lett az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) történetének legponterősebb oroszországi születésű játékosa.

A 14. NHL-szezonját taposó Alekszandr Ovecskin 1180 pontnál tart (644 gól, 536 assziszt – az adatok a statisztikák bázisát jelentő alapszakaszra vonatkoznak), eggyel többnél, mint a 18 idényt lenyomó, 2012-ben visszavonuló detroiti bajnok, Szergej Fjodorov (483 gól, 696 assziszt). Utánuk Alekszandr Mogilnij (1032) és Alekszej Kovaljov (1029) következik az orosz NHL-sorban.

„Tudják, ez tényleg nagy dolog. Köszönettel tartozom minden csapattársamnak, aki segített elvégezni ezt a munkát” – mondta Ovecskin, aki a keddi meccsen T. J. Oshie első harmadbeli vezető góljának előkészítésében vállalt szerepet, és a legutóbbi négy mérkőzésén hat pontot (négy gól, két assziszt) könyvelt el.

A Vancouver elleni washingtoni sikerhez Jakub Vrana és Brett Connolly egy-egy találata is kellett.

Emlékezetes estéje volt egy másik orosz jégkorongozónak, Ilja Kovalcsuknak is, aki először vendégeskedett a New Jersey-nél azóta, hogy 2013-ban elhagyta a gárdát és visszatért Oroszországba. Az NHL-be tavaly nyáron visszaigazoló 35 éves támadót minden korongérintésénél „búzták”, ez azonban nem akadályozta meg abban, hogy egyetlen kapura lövéséből gólt szerezzen és fölényes győzelemhez segítse jelenlegi együttesét, a Los Angelest.

A Los Angeleshez hasonlóan a St. Louis is lehengerlő utolsó harmadot produkált, sőt így tett az öt összecsapás óta nyerésben lévő Chicago is, amelyben az egy-egy gólt és asszisztot jegyző Patrick Kane pontszerző szériája már 12 meccsnél tart.

A Montreal a kilencedik találkozóján a hetedik sikerét aratta, a Vegas szétlövéses tampai sikerrel vetett véget négyes vereségszériájának, és lezárult a Columbus rossz sorozata is, többek között annak a két gólnak köszönhetően, amelyet Josh Anderson és Alexander Wennberg 1:42 perc leforgása alatt ütött a harmadik harmadban.

A bostoni Patrice Bergeron két góllal tette emlékezetessé az 1000. mérkőzését, a buffalói Sam Reinhart egy-egy gólja és asszisztja mellett a szétlövés egyetlen góljának is örülhetett, Joe Pavelski emberhátrányban ütötte a San Jose hosszabbításbeli győztes találatát, míg a 23 lövést hárító Curtis McElhinney idénybeli első shutoutjával segítette győzelemhez a jó formába lendült Carolinát a Pittsburgh otthonában.

NHL, ALAPSZAKASZ
Boston Bruins–
New York Islanders 3–1 (0–0, 1–1, 2–0)
Buffalo Sabres–Minnesota Wild 5–4 (1–0, 2–3, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Florida Panthers–St. Louis Blues 2–3 (1–0, 0–0, 1–3)
New Jersey Devils–Los Angeles Kings 1–5 (0–1, 1–0, 0–4)
Pittsburgh Penguins–Carolina Hurricanes 0–4 (0–1, 0–1, 0–2)
Washington Capitals–Vancouver Canucks 3–2 (1–0, 0–0, 2–2)
Montreal Canadiens–Anaheim Ducks 4–1 (3–0, 0–1, 1–0)
Tampa Bay Lightning–Vegas Golden Knights 2–3 (1–0, 1–1, 0–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Nashville Predators–Arizona Coyotes 5–2 (0–1, 3–0, 2–1)
Winnipeg Jets–San Jose Sharks 2–3 (1–1, 1–0, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után
Colorado Avalanche–Columbus Blue Jackets 3–6 (2–2, 1–1, 0–3)
Edmonton Oilers–Chicago Blackhawks 2–6 (2–1, 0–0, 0–5)