NHL: Ovecskin duplázott, de így is nagy verést kapott a Capitals

2019.03.17. 08:53
A Tampa Bayt a Washington sem tudta megállítani (Fotó: Getty Images)
Alekszandr Ovecskin duplázott, de csapata, a Washington Capitals így is súlyos, 6–3-as vereséget szenvedett a ligaelső Tampa Bay Lightning vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

A hazaiaknál Alex Killorn elkönyvelte élete első mesterhármasát az NHL-ben, míg csapattársa, Nyikita Kucserov két assziszttal zárta a mérkőzést, és 117 ponttal magabiztosan vezeti a kanadai táblázatot.

Ami a fővárosiak orosz klasszisát, Alekszandr Ovecskint illeti: a 33 éves legenda ebben az évadban 48, összességében 655 találatnál jár az NHL-ben, így az örökranglistán már csak egy gól a lemaradása a 13. helyezett Brendan Shanahan (656) mögött. Aztán üldözőbe veheti a 12. Luc Robitaille-t (668).

A Tampa Bay az 55. győzelmét aratta az idényben, ezzel máris túlszárnyalta a 2017–2018-as szezon alapszakaszában elért sikereinek a számát (54), és ha a rájátszásig hátralévő tíz mérkőzésének legalább a felét megnyeri, akkor a Montreal Canadiens (1976–1977) és a Detroit Red Wings (1995–1996) után az NHL történetének harmadik csapata lesz, amely 60 győzelemmel fejezi be az alapszakaszt.

A Boston Bruins hárommeccses vereségsorozatának véget vetve hosszabbításban 2–1-re legyőzte saját közönsége előtt a Columbus Blue Jacketset. Otthon viszont a Boston zsinórban már 11 győzelemnél jár.

NHL, ALAPSZAKASZ
Detroit Red Wings–New York Islanders 2–1
(1–1, 1–0, 0–0)
Pittsburgh Penguins–St. Louis Blues 1–5 (0–2, 1–2, 0–1)
Los Angeles Kings–Florida Panthers 3–4 (1–1, 0–1, 2–2)
Boston Bruins–Columbus Blue Jackets 2–1 (1–1, 0–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Carolina Hurricanes–Buffalo Sabres 4–2 (1–1, 2–0, 1–1)
Montreal Canadiens–Chicago Blackhawks 0–2 (0–0, 0–1, 0–1)
Ottawa Senators–Toronto Maple Leafs 6–2 (1–0, 3–1, 2–1)
Tampa Bay Lightning–Washington Capitals 6–3 (3–1, 0–1, 3–1)
Winnipeg Jets–Calgary Flames 2–1 (1–0, 1–1, 0–0)
Minnesota Wild–New York Rangers 5–2 (2–1, 1–0, 2–1)
Arizona Coyotes–Edmonton Oilers 2–3 (1–1, 1–1, 0–0, 0–1) – h. u.
San Jose Sharks–Nashville Predators 2–4 (0–1, 2–1, 0–2)