NHL: New Yorkban padlózott a Rangers; „szétlőtt” Kings

2015.11.26. 07:22
Az észak–amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszában a Montreal Canadiens öt gólt lőtt New Yorkban és így néggyel győzött vendéglátója, a Rangers ellen. A Pittsburgh Penguins otthon, a Boston Bruins vendégként nyert túlórás mérkőzést, míg a Tampa Bay Lightning szétlövéssel bizonyult jobbnak az LA Kingsnél.

A Montreal Canadiens nem számíthatott kapusára, Carey Price-ra, így az újonc Mike Condon állt a kapuban a New York Rangers ellen, s tizenkét lövésből tizenegyet hárított. Társai pedig öt góllal hálálták meg jó teljesítményét, a vendégek a harmadik harmadban háromszor találtak be, a játékrész első másfél percében ráadásul kétszer is. A Rangers az ötödik kapott gól után lehozta Henrik Lundqvist kapust, aki 24 lövésből ötöt kapott. A Montrealnak 2013. február 19. óta 10–1–0-s mérlege van a New York ellen, amely ezt megelőzően legutóbb október 18-án kapott ki hazai jégen, s megszakadt kilenc otthoni találkozóból álló győzelmi szériája.

A Pittsburghnek 1:03 perc kellett a ráadásban, hogy gólt szerezzen, s ezzel legyőzze a St. Louis Bluest. Sidney Crosby kettőt vállalt a Penguins négy találatából, a mindent eldöntő gólt pedig Jevgenyij Malkin szerezte, akinek az idényben ez volt az ötödik, mérkőzést eldöntő találata. A Blues a legutóbbi nyolc meccséből ötöt elvesztett.

A Boston Bruins is hosszabbításban győzött, Frank Vatrano másfél perccel a ráadás vége előtt betalált, így csapata 3–2-re nyert a Detroit Red Wings otthonában – pedig a hazaiak 2–1-re vezettek a rendes játékidő vége előtt két perccel. A detroiti Pavel Dacjuk megszerezte 300. gólját az NHL-ben.

Az előző szezonban nagydöntős Tampa Bay Lightning sorozatban harmadszor győzött, ezúttal szétlövéssel múlta felül a Los Angeles Kingset.