NHL: nagyon megdolgozott a negyedikért a nyugati első

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.12.11. 08:53
Vlagyimir Taraszenko a Blues győztes gólját ünnepli (Fotó: nhl.com)
A St. Louis és a Minnesota is hosszabbításban harcolta ki a győzelmet az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.

A St. Louis győzelmet érő találatát Vlagyimir Taraszenko 36 másodperccel a ráadás vége előtt ütötte be a Buffalo kapujába. A Nyugati főcsoportot vezető Blues sorozatban negyedszer nyert.

San Joséban a hazaiak 3–0-ról kiharcolták a hosszabbítást, de hiába, Nino Niederreiter egy korongszerzést követően, 1:34 perccel a végső dudaszó előtt beütötte a Minnesota győztes gólját.

A Toronto egyetlen gólt szerezve verte meg az Edmontont, a hazaiaknál a 41 lövést hárító Curtis McElhinney az idényben először őrizte hibátlanul a kapuját.

A Chicago öt perccel a vége előtt, Artyom Anyiszimov idénybeli 13. góljával szerzett a végéig kitartó előnyt az Arizona ellen. A gólt előkészítő, az estét két asszisszttal záró Patrick Kane 781 ponttal immár egyedül birtokolja az ötödik helyet a Blackhawks örökpontlistáján.