NHL: emberhátrányba kerültek, azonnal ütöttek belőle két gólt

2018.03.14. 08:44
A nashville-i Viktor Arvidsson a gólját ünnepli (Fotó: nhl.com)
A keleti első Tampa Bay Lightning kikapott, a Nyugati főcsoportot vezető Nashville Predators győzött az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján.

A Nashville már vezetett 1–0-ra a Winnipeg ellen, amikor 34 másodperc leforgása alatt két gólt ütött Austin Watson és Viktor Arvidsson révén – ugyanabban az emberhátrányos szituációban! Ilyesmit még sohasem tett a csapat, egyúttal a két egymást követő emberhátrányos gól eddigi franchise rekordját (2:40 perc) is megjavította.

A keleti listavezető Tampa Bay meglepetésre hét gólt kapott az Ottawától, és február közepe óta először szenvedett vereséget a rendes játékidőben.

A Boston az első NHL-mesterhármasát elérő David Pastrnak vezérletével az utolsó tíz percben fordított 1–4-ről (!) a Carolina ellen, a Montreal három emberelőnyös gólt lőtt a Dallas ellen, és véget vetett hármas vereségszériájának, J. T. Compher két góllal segítette nyerni a Coloradót.

Mike Smith, a Calgary kapusa 28 védést bemutatva húzta le a rolót az Edmonton ellen, a meccs egyetlen gólját Johnny Gaudreau ütötte.

Az ifjú Adin Hill 34 védéssel ünnepelte élete első NHL-győzelmét, merthogy a lendületben lévő Arizona – bár háromgólos előnyét elherdálta – újra nyert. A Los Angeles elleni szétlövés az ötödik körben dőlt el, Alex Goligoski góljával.

NHL, ALAPSZAKASZ
Carolina Hurricanes–Boston Bruins 4–6 (0–1, 3–0, 1–5)
Montreal Canadiens–Dallas Stars 4–2 (1–1, 2–1, 1–0)
Tampa Bay Lightning–Ottawa Senators 4–7 (1–3, 2–3, 1–1)
Nashville Predators–Winnipeg Jets 3–1 (3–0, 0–0, 0–1)
Minnesota Wild–Colorado Avalanche 1–5 (0–1, 1–1, 0–3)
Calgary Flames–Edmonton Oilers 1–0 (0–0, 1–0, 0–0)
Arizona Coyotes–Los Angeles Kings 4–3 (2–0, 1–1, 0–2, 0–0, 1–0) – szétlövés után