NHL: az LA Kings közel került a söpréshez; előnyhöz jutott a NJ Devils

2012.05.04. 07:03
Brian Elliott (St. Louis Blues) ismét vesztes csapat kapuját védte, de abban bízik, hogy egy meccsnél<br />több van még hátra számára a bajnokságból (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) főcsoport-elődöntőiben a Los Angeles Kings és a New Jersey Devils is hazai környezetben diadalmaskodott az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcok során, így összesítésben előbbi már 3–0-ra vezet a St. Louis Blues ellen, míg a Devils 0–1-ről fordított 2–1-re.

Továbbra is parádés formát mutat a rájátszásban a Kings, amely nyolcadikként jutott tovább az alapszakaszból, hogy aztán az első körben 4–1-gyel „egye meg” az elsőként playoffba kerülő Vancouver Canucks gárdáját. Valami hasonlóra van kilátás ezúttal is, hiszen ismét 3–0-s előnyre tett szert a Los Angeles-i alakulat – innen már tényleg csak elbukni lehet a továbbjutást. Az alapszakaszban második helyen záró St. Louis számára mostantól kezdve leginkább minden csak ajándék lehet.

A harmadik mérkőzésen az első harmad közepén jutott vezetéshez a Kings, de a Blues a második felvonás elején egyenlített. A harmad közepére viszont a házigazdák már kétgólos előnyre tettek szert, és bár a vendégek a záró játékrész elején felzárkóztak egy gólra, Drew Doughty ismét kettőre növelte csapata fórját. Utóbbinak ez volt az első találata a rájátszásban, miként Dwight Kingnek is; Justin Williams másodszor, a 6. percben bunyóba is keveredő Mike Richardson pedig harmadszor volt eredményes, tehát nem egy-két kulcsember repíti a Los Angelest, hanem mindenki maximálisan hozza magát és a legjobb formáját. Így a 20 lövésből 18-at hárító kapus, Jonathan Quick is.

A St. Louis persze nem adja fel a harcot. „Ennél jobban kell játszanunk a folytatásban – mondta önkritikusan Brian Elliott, a Blues 22 lövésből 18-at kifogó hálóőre. – Nem ott tartunk, ahol szerettünk volna ebben a párharcban. Most nem megyünk sehová, vár még ránk itt a második meccs, de úgy készülünk, hogy a párharc nincs lefutva, az a célunk, hogy otthon, St. Louisban is játszhassunk még.”

Fordulatos mérkőzést vívott egymással a New Jersey Devils és Philadelphia Flyers: ahogyan a párharc első felvonásán, úgy ezúttal is egy 3–3 után, a túlórában szerzett találat döntött, a házigazda javára. A vendégek a 7. percben szerezték meg a vezetést, ám a házigazdák a 13. percben 20 mp(!) alatt fordítottak. A második felvonás a Flyers egyenlítését hozta, a záró részben pedig Zach Parise és Danny Briere volt eredményes – utóbbi nyolcadszor a playoffban –, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben Olekszij Ponikarovszkij 78. percben szerzett gólja döntött.