NHL: a Tampa nullára nyerte a két listavezető rangadóját

2017.12.13. 07:57
Andrej Vaszilevszkij kapus sokat tett a Lightning sikeréért (Foó: nhl.com)
A Tampa Bay Lightning 3–0-ra győzött a St. Louis Blues vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) két pillanatnyi csoportelsőjének keddi rangadóján.

A Tampa Bay Lightning Nyikita Kucserov, Brayden Point és a sikert üres kapus góllal biztossá tevő Tyler Johnson találatával, a 32 lövést hárító Andrej Vaszilevszkij idénybeli harmadik shutoutjára alapozva győzte le a nagy riválist. A Tampa sorozatban ötödször nyert, a Blues – amelyet a szezonban harmadszor nulláztak le hazai jégen – négy siker után veszített.

A Los Angeles Kings kissé belefáradt a sok győzelembe, és meglehetősen simán veszített a New Jersey Devils otthonában. Taylor Hall két gólt lőtt a két vereségből érkező hazai csapatban, Cory Schneidernek pedig mindössze 16 védésre volt szüksége, hogy kivegye részét a szezon eddigi leghosszabb (8) győzelmi sorozatának megszakításából.

A rossz sorozata után egyre inkább belelendül a Chicago: a Florida elleni hosszabbításban ütött Patrick Kane-gól nyomán egymás után már a harmadik sikerét ünnepelhette.

Egymás után harmadszor nyert a Minnesota is, tetejébe szintén ráadásban: Mikael Granlund a szétlövés ötödik körében gondoskodott a Calgary legyőzéséről. Phillip Di Giuseppe is a szétlövés ötödik körében döntött, a Carolina négy vereség után újra győzött.

A Buffalo idénybeli leghosszabb pontszerző sorozatát építi (4), a Washington a nyolcadikat nyerte meg a legutóbbi tíz meccséből, Sean Couturier 2:55 perccel a vége előtt ütötte a Philadelphia sorozatban negyedik győzelmét eredményező gólt, míg Connor McDavid a gólja mellett három assziszttal segített csapatának, az Edmontonnak kiütni a Columbust.

NHL, ALAPSZAKASZ
St. Louis Blues–Tampa Bay Lightning 0–3 (0–1, 0–0, 0–2)
Buffalo Sabres–Ottawa Senators 3–2
(0–0, 3–0, 0–2)
Columbus Blue Jackets–Edmonton Oilers 2–7 (0–1, 0–4, 2–2)
New Jersey Devils–Los Angeles Kings 5–1 (2–0, 2–0, 1–1)
Philadelphia Flyers–Toronto Maple Leafs 4–2 (1–1, 0–1, 3–0)
Washington Capitals–Colorado Avalanche 5–2 (1–0, 1–1, 3–1)
Minnesota Wild–Calgary Flames 2–1 (1–0, 0–1, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Chicago Blackhawks–Florida Panthers 3–2 (1–0, 0–1, 1–1, 1–0) – h. u.
Vegas Golden Knights–Carolina Hurricanes 2–3 (0–1, 2–1, 0–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel