NFL: rekordot jelentő FG-vel az utolsó másodpercben nyert a Ravens

2021.09.26. 22:50
A Baltimore Ravens rúgója, Justin Tucker két yarddal megjavította a legtávolabbról szerzett mezőnygól NFL-rekordját, amikor vasárnap este a Detroit Lions elleni meccs vége előtt három másodperccel 17–16-os Lions-vezetésnél 66 yardról talált be, ezzel 19–17-re megnyerte a mérkőzést csapatának. A győztes rúgásnál a labda a kapu alsó rúdjáról pattant a kapu mögötti labdafogó hálóba. Íme, a jelenet videón!

TUCKER ÚJ NFL-REKORDJATUCKER ÚJ NFL-REKORDJA

Tucker egyébként az arizonai Matt Prater 64 yardos rekordját adta át a múltnak, akinek némi köze van a játéknap másik NFL-csúcsához is – igaz, ez „csak” csúcsbeállítás.

A Jacksonville Jaguars–Arizona Cardinals találkozó második negyedének végén ugyanis Prater megkísérelt 68 yardról egy mezőnygólt – ha sikerrel jár, Tucker 66 yardosa később nem lett volna rekord...

A Cardinals rúgója hibázott, Jamal Agnew meg elkapta a labdát, és meg sem állt az arizonaiak célterületéig, beállítva Antonio Cromartie rontott mezőnygólkísérlet után legtávolabbról visszahordott TD-jének rekordját, amely 109 yard. Hosszabb nem is lehetne, gyakorlatilag az egész pályán végigfutott Agnew. Ezzel a Jaguars 13–7 ellépett a nagyszünetre, de a második félidőben a Cardinals fordított, és 31–19-re győzött.