NFL: Fitz a dobogón, újabb 500-as Big Bentől, miami roló

2017.12.13. 17:40
A Miami támadásban és védekezésben is jobb volt a Patriotsnál (Fotó: nfl.com)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 14. fordulójában Larry Fitzgerald feljött az örökranglista harmadik helyére, újra remekelt a Miami-védelem, megint rájátszásban nyert a Packers, pontrekord az elitek csatáján, és még sorolhatnánk. Soroljuk is!

FLACCO: 35 000! FITZ A DOBOGÓN!
A Baltimore Ravens irányítója 269 yardig jutott a Steelers elleni vereség során, ezzel karrierje során már 35 052-nél jár. Larry Fitzgeraldnak ezúttal csendesebb napja volt, a Tennessee elleni 44 yardjával viszont már 15 311-nél tart, ezzel pedig letaszította Randy Mosst (15 292) az örökranglista képzeletbeli dobogójáról. A következő lépcsőért még kapaszkodni kell, Terrell Owens 15 934-gyel zárt. Az élen Jerry Rice áll, akinek a 22 895(!!!) yardos teljesítményét alighanem nem sokan fenyegetik majd a következő években...

SIKERES HARMADIK KÍSÉRLET A MIAMI ELLEN? UGYAN MÁR!
A Patriots a 11 harmadik kísérletéből egyet sem tudott first downra váltani a Miami elleni hétfő esti rangadón – a bostoni csapat 1991 óta nem nullázott. A Dolphins védelme viszont minden dicséretet megérdemel, hiszen egy fordulóval korábban a Denvernek 1/13-as mutató jött össze, így a két meccsen 24 harmadik kísérletből csak egyet tudtak megcsinálni az ellenfelek!

HOSSZABBÍTÁS? PACKERS!
A Green Bay egymást követő második meccsét nyerte meg ráadás során. A Packers 17 másodperccel a vége előtt még hátrányban volt Clevelandben, de Davante Adams touchdownjával egyenlítettek a vendégek, majd az elkapó újabb játékával nyertek a hosszabbításban. Adams előtt a jetses Wesley Walker (1986), a 49erst erősítő Terrell Owens (2001) és az idei Super Bowlon a patriotsos James White volt arra képes, hogy a rendes játékidő utolsó percében és a ráadásban is touchdownt szerezzen.

BIG BEN ÚJABB 500-ASA
A Steelers irányítója 56 passzkísérletéből 44-et juttatott célba, átadásaival 506 yardot haladt a csapat. Big Ben az első NFL-játékos, aki három meccsen is eljut 500 yardig, korábban 2009-ben ezt a Packers, 2014-ben a Colts ellen tette meg. A yardok többsége újra Antonio Brownnak jutott, 213 egysége mellé viszont TD nem társult. Érdekesség, hogy neki ez már a második legalább 200 elkapott yardos, de TD nélküli összecsapása, 2015-ben 284-ig jutott a Raiders ellen.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2017-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A SZÜNETBEN JÖTTEK MEG A PONTOK JACKSONVILLE-BEN
Az első félidőben még csak három pontot láthattak a nézők a Jaguars–Seahakws meccsen, a végére 54-ig eljutottak a felek. Ilyen pontszegény kezdés után csak az 1979-es Buccaneers–Saints összecsapás hozott végül több pontot (42–14-re nyert a New Orleans).

SOSEM VOLT MÉG ILYEN PONTZÁPOR ELIT CSAPATOK KÖZÖTT!
A meccs előtt 10–2-es Eagles 43–35-re legyőzte a 9–3-as Ramst. Ez lett a legtöbb pontot hozó meccs két olyan csapat között, amely egyaránt legalább hat sikerrel állt az 50 százalékos mérleg felett. A korábbi csúcsot a 2012-es Patriots (10–3)–49ers (9–3–1) meccs tartotta, amelyet 41–34-re nyert meg a San Francisco.

HÁROM ÉVE VÁRTAK ERRE A 49ERSNÉL
De ha már a San Francisco szóba jött. A csapat 26–16-ra nyert Jimmy Garoppolo vezérletével Houstonban. Ez volt 2014 októbere óta az első alkalom, hogy a 49ers több mint hat ponttal nyer idegenben – akkor a Rams otthonában 31–17-re győzött. 27 meccs után szakadt meg a széria, a Cardinals 2010 és 2013 között 28 ilyen meccsig jutott.

MATT RYAN ÉS DREW BREES? VÉDELMEK!
Aligha lehetett azt várni, hogy a Falcons és a Saints rangadóján mindkét elit irányító 300 yard alatt marad, de Ryan (271) és Brees (221) is elmaradt ettől. A 18. egymás elleni meccsen ez volt a második, amelyen egyikük sem érte el a 300 yardot. Ryan egymást követő három támadósorozatban dobott interceptiont, a meccs végén pedig Brees is eladta a labdát.

BÁTOR JÓSKA

Bátor Jóska eltalált a Vikings győzelmi szériájának megszakadását, a 0–9-cel kezdő 49ers újabb győzelmét, és igazából a Browns sikere sem sokon múlt a Packers ellen... No a Rams és az Eagles cserében max 54 pont helyett összesen 78-ig jutott, de ötven százalékra így is kijött.

Az AFC-ben élre álló Steelers ellen feltámadnak Tom Bradyék, a 0–4-gyel kezdő Chargers a Chiefs elleni csoportrangadó megnyerésével élre áll az AFC Nyugati divíziójában, a Rams pedig megtréfálja a Seahawksot.

TIPPELDE

Az előző fordulóban Borbély László bizonyult a legjobb jósnak 11 helyes tippjével, előnye 13 pontra nőtt Herczeg Ádámmal szemben.