NBA: LeBron James 40 pontig jutott, a Warriors csak 75-ig

2018.03.20. 07:06
A San Antonio Spurs hazai pályán 89–75-re legyőzte a címvédő Golden State Warriorst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfői játéknapján. LeBron James tripla duplával vezette győzelemre a Clevelandet, a Miami két hosszabbítás után gyűrte le a Denvert.

Steve Kerr 2014 óta tartó vezetőedzői időszakában a hétfőn jegyzőkönyvezett 75 pont a Warriors mélypontja. A csapat kulcsemberei (Stephen Curry, Kevin Durant, Draymond Green, Klay Thompson) négyesben az idény 28 mérkőzésén többet termeltek ennél, ám közülük ezúttal csak Green lépett pályára, ő is csupán 11 perc erejéig. A Spursben LaMarcus Aldridge 33 ponttal és 12 lepattanóval zárt, pontjai közül 19-et a negyedik negyedben ért el.

LeBron James 40 ponttal, 12 lepattanóval és 10 assziszttal idénybeli 16. tripla dupláját érte el a Clevelandben, míg a Miami 149 pontja, valamint James Johnson hosszabbításbeli 18 pontja egyaránt csapatcsúcs.

Bővebben itt!

NBA, ALAPSZAKASZ
Indiana Pacers–Los Angeles Lakers 110–100
(29–37, 28–22, 35–21, 18–20)
Philadelphia 76ers–Charlotte Hornets 108–94 (21–18, 28–38, 32–14, 27–24)
Cleveland Cavaliers–Milwaukee Bucks 124–117 (26–25, 38–32, 29–28, 31–32)
New York Knicks–Chicago Bulls 110–92 (19–18, 28–19, 36–30, 27–25)
Miami Heat–Denver Nuggets 149–141 (36–37, 28–26, 28–28, 26–27, 10–10, 21–13) – 2 h. u.
Brooklyn Nets–Memphis Grizzlies 118–115 (32–31, 33–32, 22–31, 31–21)
San Antonio Spurs–Golden State Warriors 89–75 (30–21, 19–20, 12–22, 28–12)
Sacramento Kings–Detroit Pistons 90–106 (21–25, 23–19, 22–29, 24–33)