NBA: 15–0 a hajrában – a Golden State 1–0-ra vezet a döntőben

2016.06.03. 06:58
A Golden State Warriors hazi pályán 104–89-re legyőzte a Cleveland Cavaliers együttesét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének első mérkőzésén, ezzel 1–0-s előnyre tett szert az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

A harmadik negyed végjátékában egy ponttal még a Cavs vezetett (67–68), ám a Golden State ezt követően 15–0-s sorozatot futott (82–68), majd húsz ponttal is meglépett (96–76), mielőtt 15-tel megnyerte a meccset.

A Golden State-ben Stephen Curry 11, míg Klay Thompson csak 9 pontot dobott, náluk Shaun Livingston (20), Draymond Green (16) és Harrison Barnes (13) is eredményesebbnek bizonyult. A vendégeknél Kyrie Irving 26, LeBron James 23 pontot termelt – de ez sem volt elég a győzelemhez.

A párharc második meccsét is a Golden State otthonában rendezik.

A RÉSZLETEKRŐL ITT OLVASHAT!

NBA, RÁJÁTSZÁS
NAGYDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Golden State Warriors–Cleveland Cavaliers 104–89
(28–24, 24–19, 22–25, 30–21)
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Golden State javára