New York Knicks–Los Angeles Clippers 99–93
A nap hőse: Mike Woodson, akitől senki sem várta, hogy valami sokkal jobbat hoz ki a New Yorkból, mint elődje és korábbi „felettese", Mike D'Antoni, pedig a Knicks az alapszakasz végére nagyjából olyan csapat lett, mint amilyennek legalább kéne lennie egy ilyen kerettel rendelkező gárdának. |
A nap lúzere: A Los Angeles Clippers, mely a sok extra győzelem után a lehető legrosszabbkor kezdett el vereségeket gyűjteni, a Nagy Almában elszenvedett mai kudarc az első körös pályaelőnybe került számukra. |
A New York még mindig nélkülözi Jeremy Lint, de kezdi tényleg kihozni magából a maximumot, ami nagyon jó jel a Knicks szempontjából a rájátszás előtt pár nappal. Még mindig nem tudni, hogy ki lesz az ellenfele Anthonyéknak, de annyi bizonyos, hogy a 21 pontos JR Smith vezette hazaiak most nagyon fájó vereséghez juttatták hozzá a Los Angeles-i riválist, mely ezzel a 4. helyet is elvesztette, úgyhogy pályahátrányból kezdheti majd a playoffot. A Clippers Chris Paul nélkül játszott, de Randy Foye 28 pontot szerzett egyes posztról, ám csak a 29-ig jutó Blake Griffinben lelt társra ezen az estén, ez pedig nem volt elég a végjátékban.
A Knicks legjobb dobói: JR Smith 21. Anthony 17, Novak 14
A Clippers legjobb dobói: Griffin 29, Foye 28, Mo Williams, C. Butler 9-9
Milwaukee Bucks–Philadelphia 76ers 85–90
Lehetett volna nagyobb tétje is ennek a találkozónak, amennyiben pár nappal korábban rendezik, hiszen éppen ez a két gárda versengett a keleti utolsó kiadó rájátszás-pozícióért az utóbbi két hétben. Ám a Bucks már legutóbb elszállt, a Sixers pedig így nyugodtan készülhetett erre az ütközetre. Ennek szellemében 4-4 kezdőember hiányzott a két oldalon, de a 29-es karriercsúccsal jelentkező Turner és a 27-et szóró Meeks képesek voltak hátukon vinni a vendégeket és a pályán bizonyítani azt, hogy a Philadelphia megérdemli azt a PO-helyet.
A Bucks legjobb dobói: Jennings 19, To. Harris 15, L. Sanders, Dunleavy 12-12
A 76ers legjobb dobói: Turner 29, Meeks 27, Hawes 8
Oklahoma City Thunder–Denver Nuggets 101–106
Nem pihentette ászait a már biztosan nyugati második Thunder, igaz James Hardent még nem vetette be a hazai alakulat, ám így sem tudta legyűrni a 25 pontos Lawson fémjelezte Denvert Scott Brooks legénysége. Kevin Durant küzd a pontkirályi címért és 32 dobott ponttal most közelebb is került hozzá, de a 6. helyért harcoló Nuggets csapatként megtréfálta a végjátékban az OKC-t, így lépéselőnyben a coloradói alakulat a Dallasszal szemben.
A Thunder legjobb dobói: Durant 32, Westbrook 30, Ibaka 15
A Nuggets legjobb dobói: Lawson 25, Afflalo 15, Gallinari 14
Indiana Pacers–Chicago Bulls 87–92
Tom Thibodeau nem híve a teljes meccses pihentetéseknek, így a már tuti keleti első Bulls legjobb keretével állt fel Indianában, ahol a Pacers 3. pozíciója már szintén napok óta tény. A Granger és Barbosa nélkül kiálló Pacers végig csak futott az eredmény után, elsősorban a 20-at szóró Korver adta meg azt a pluszt a chicagóiaknak, amivel itt most jobb volt a Bulls.
A Pacers legjobb dobói: Stephenson 22, Da. West 13, AJ Price 10
A Bulls legjobb dobói: Korver 20, Boozer 16, Noah 14
Phoenix Suns–San Antonio Spurs 106–110
Könnyen lehet, hogy utoljára láthattuk Steve Nasht (8 pont, 7 gólpassz) Suns mezben, a rájátszásreményeitől tegnap lemondó Phoenix ugyanis már most lejátszotta zárómeccsét az idei alapszakaszban. A Spurs Neal és a Duncan, Ginobili, Parker trió távollétében vetette bele magát a küzdelembe és a 27 egységig jutó Patty Mills főszereplésével meg is nyerte zsinórban 9. mérkőzését, s továbbra is esélyes a nyugati elsőség mellett az egész alapszakaszt megnyerni, hiszen a Bulls pontosan ugyanúgy áll Keleten, mint a texasi gárda. Tavaly is ugyanez volt a helyzet az utolsó „forduló" előtt, akkor maradt „összetett" második a San Antonio, most Oaklandben harcolhatja ki a Popovich-legénység az extra dicsőséget és a playoff végéig tartó biztos pályaelőnyt.
A Suns legjobb dobói: S. Brown 21, Telfair 20, Redd 14
A Spurs legjobb dobói: Mills 27, Splitter 26, Blair, Leonard 10-10
Orlando Magic–Charlotte Bobcats 102–95
Egy esélye maradt a zsinórban 22-edszer bukó Charlotte-nak, hogy elkerülje minden idők legrosszabb alapszakasz mutatóját, a jelenlegi 7–58-as mérlegre gyakorlatilag jelzők sem léteznek. A Corey Maggette nélkül felálló vendégek mindent megtettek, hogy a Dwight Howardot és Hedo Turkoglut kényszerből jegelő floridaiak dolgát megnehezítsék, de a végjáték megint nem jött össze a sereghajtónak, pedig a Magic még Glen Davist is elvesztette az első negyedben. A 31 pontos karriercsúccsal jelentkező Redick és társai készülhetnek a Pacers elleni első körös párharcra.
A Magic legjobb dobói: Redick 31, R. Anderson 24, J. Richardson 17
A Bobcats legjobb dobói: Augustin 23, Henderson 17, D. Brown 16
Cleveland Cavaliers–Washington Wizards 85–96
Szépen zárja az idényt a fővárosi alakulat, már ötös győzelmi szériánál tart a Wizards, ilyenre pedig 5 éve nem volt példa a Washington háza táján. A clevelandi győzelem fő letéteményese a 21 pontja mellett 13 gólpasszt kiosztó és 7 labdát szerző John Wall volt, aki ezen felül 7 lepattanót is megkaparintott. A Cavaliers a második félidőben nem szerepeltette Irvinget, így az utóbbi két évad 1/1-eseinek csatáját könnyedén megnyerhette a washingtoni Wall.
A Cavaliers legjobb dobói: Kennedy 12, Jamison 10, Sloan, Casspi 8-8
A Wizards legjobb dobói: Wall 21, Nené, Seraphin 12-12
ALAPSZAKASZ, 119. JÁTÉKNAP | |
Cleveland Cavaliers–Washington Wizards | 85–96 |
Indiana Pacers–Chicago Bulls | 87–92 |
Orlando Magic–Charlotte Bobcats | 102–95 |
Milwaukee Bucks–Philadelphia 76ers | 85–90 |
New York Knicks–Los Angeles Clippers | 99–93 |
Oklahoma City Thunder–Denver Nuggets | 101–106 |
Phoenix Suns–San Antonio Spurs | 106–110 |