MTI/NSO 2013.08.18.

Baseball: 211 és 105 meccses eltiltás doppingért

Doppingvétség miatt 105 mérkőzésre szóló eltiltást kapott Miguel Tejada, az észak-amerikai profi baseball-ligában (MLB) szereplő Kansas City Royals játékosa.

A 39 éves, hatszoros All Star-válogatott sportoló szervezetében több alkalommal is amfetaminra bukkantak az ellenőrök, és nem tudott olyan orvosi igazolást felmutatni, amely indokolta volna a szer szedését.

Tejadáé az MLB történetének harmadik legsúlyosabb doppingbüntetése: múlt héten a bajnokság legjobban fizetett sportolóját, Alex Rodriguezt 211 meccsre tiltották el, Steve Howe-ot pedig 119 találkozóról száműzték. További 13 játékos 50-50 mérkőzésre szóló büntetést kapott.

A miheztartás végett: az MLB márciustól szeptember végéig tartó alapszakaszában egy csapat 162 mérkőzést játszik.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!